Przedszkolaki sprzątają świat !

Przedszkolaki „sprzątają świat”

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie z wychowawczyniami kolejny raz wzięły udział w ogólnopolskiej akcji : „Sprzątanie świata”. Była więc okazja do obserwowania estetyki najbliższego otoczenia ćmielowskiego przedszkola , które w ostatnich latach – dzięki realizowanym przez gminę programom unijnym- zyskało piękny plac zabaw oraz nowoczesną halę sportową. Drobne prace porządkowe, zbieranie i segregowanie śmieci daje możliwość kształtowania nawyków ekologicznych u dzieci. Przedszkolaki doskonale rozumieją konieczność ochrony środowiska oraz zachowania porządku w miejscach, gdzie przebywają. Ostatnio odniosły sukces w konkursie ekologicznym organizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych pod nazwą „Ekoludek”, zdobywając indywidualnie i dla placówki wspaniałe nagrody.

Skip to content