Przedstawienie Maniery Biedronki Lucynki

Przedstawienie teatru Kanon z Krakowa Maniery Biedronki Lucynki

Zajęcia dodatkowe pod nazwą Zabawy teatralnekontynuacją innowacji pedagogicznej „Teatr jest w nas” realizowanej w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie w ubiegłym roku szkolnym.

Dzieci, oprócz zajęć dodatkowych będą oglądać na terenie przedszkola przedstawienia teatralne

o różnej tematyce. Spektakl teatru „Kanon” z Krakowa pt. „Maniery Biedronki Lucynki” to opowieść, dzięki której przedszkolaki mogą poznać zasady dobrego zachowania w różnych okolicznościach.

Zwroty grzecznościowe, zachowanie przy stole, a także przykłady wzajemnych relacji koleżeńskich – to podstawa fabuły tego spektaklu. Postaci: Skrzata, Biedronki, i Pszczółki- bawiąc – uczą i weryfikują nabytą wiedzę. Ocena zachowania bohatera z bajki staje się podstawą do oceny własnego postępowania. Przedstawienie, pokazująć wzory dobrych i skutki złych uczynków – stanowi świetną metodę realizacji programu wychowawczego przedszkola.

Skip to content