Święto Starszaka

Rzecz to ważna niesłychanie , gdy STARSZAKIEM się zostanie

Święto Starszaka w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie

W miniony czwartek dwie grupy dzieci odbywających roczne przygotowanie przedszkolne obchodziły Święto Starszaka. W obecności zaproszonych gości – przewodniczącej Rady Miejskiej – Marianny Gierczak, burmistrza- Jana Kuśmierza , inspektora oświaty Tomasza Neymana, dyrektor Ewy Cieśniewskiej oraz licznie zgromadzonych rodziców i dziadków- przedszkolaki zaprezentowały programy, złożone z wierszy, skeczy, piosenek oraz tańców, tematycznie związanych z nazwą grupy. Dzieci przygotowywane przez wychowawczynie- Annę Paruch i Małgorzatę Chadała – realizują program „Od przedszkolaka do pierwszaka”. Przedszkolaki mogą rozwijać zdolności i umiejętności wykraczające poza podstawę programową podczas zajęć dodatkowych, jak: „Zabawy teatralne” , „Zabawy logopedyczne” oraz programów wspierających: Mamo,tato, wolę wodę”, „Przedszkole talentów”, „Czyste powietrze wokół nas”czy „Kubusiowi przyjaciele natury”.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem okolicznościowych upominków i słodyczy przygotowanych przez rodziców i zaproszonych gości. „Słoneczka” oraz „Wesołe Nutki” przyjęły życzenia sukcesów, radości oraz wytrwałości w realizacji codziennych obowiązków .

Pan burmistrz, podziwiając występy artystyczne dzieci, zapewnił o trosce władz gminnych

w zapewnianiu dobrych warunków nauki i zabawy ćmielowskim przedszkolakom.

Z okazji Święta Starszaka dzieciom- życzymy spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Skip to content