Jemy zdrowo , kolorowo…

By przedszkolak nie był chory je marchewki,

kalafiory, pije mleko, biega kłusem a wieczorem śpi jak suseł”

Takim wierszem rozpoczęto cykl zajęć edukacyjnych : Jemy zdrowo , kolorowo..

w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie. Zabawy i zajęcia w przedszkolu na temat gospodarstwa domowego i przygotowania potraw są okazją do kształtowania pożądanych nawyków racjonalnego, zdrowego odżywiania.

Dzieci z grupy „Słoneczka” z wychowawczynią Anną Paruch, przygotowały sok z marchewki

i jabłka, a kolejnego dnia wykonały sałatkę owocową. Na początku wysłuchały piosenkę „ Już owoców pełen kosz”, a potem rozwiązywały zagadki o owocach.

Dowiedziały się także, dlaczego należy jeść owoce. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki, zwrócenie uwagi na higienę pracy, samodzielne działania dzieci.

Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała. Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych.