Przedszkolaki święto mają….

Przedszkolaki święto mają,

kulturalnie czas spędzają”-

to hasło tegorocznego ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

W przedszkolu w Ćmielowie kolejna grupa obchodziła swoje święto, które, od ubiegłego roku zostało uznane oficjalnie przez sejm na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka. Rozpoczynając uroczystość w grupie „Kotki” dyrektor, Ewa Cieśniewska, zwracając się do dzieci oraz zgromadzonych gości: z-cy burmistrza Ćmielowa – Tadeusza Chmieleckiego, sekretarz gminy- Krystyny Małkowskiej oraz inspektora oświaty -Tomasza Neymana – przytoczyła słowa ze specjalnego listu rzecznika: „Niech czas zabaw przedszkolnych zaszczepi w Was na zawsze potrzebę bycia wielkim odkrywcą, zadającym coraz to nowe pytania i poszukującym na nie odpowiedzi…”

Program artystyczny przygotowany przez wychowawczynię – Sylwię Pękalską, pięknie przebrane i ucharakteryzowane przez rodziców kotki i kocury, zrobiły na zebranych ogromne wrażenie.Taka promocja placówki, ale i dobra zabawa oraz możliwość zaprezentowania przez wszystkie dzieci swoich zdolności wokalnych i recytatorskich – to aspekty, które niewątpliwie przemawiają za kontynuowaniem tradycji Święta Przedszkolaka. Pan burmistrz życzył Kotkom uśmiechów, wielu wspaniałych przyjaźni, jednocześnie wyrażając uznanie dla ich talentów i umiejętności. Uroczystość zakończyły upominki przygotowane przez gości i rodziców.

Skip to content