Pierwsza pomoc….

Pierwsza pomoc, prawda jest taka,

to ważna sprawa dla przedszkolaka.

15 kwietnia 2016 r. Samorządowe Przedszkole w Ćmielowie gościło uczniów z klasy licealnej o profilu – ratownictwo medyczne, z Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Młodzież, pod kierunkiem pani Marty Kozieł przeprowadziła zajęcia, pokazując przedszkolakom najważniejsze czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, a także prawidłowego zachowania się podczas wypadku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Pomaganie jest fajne”. Uczniowie razem z misiem „Gapcio” opowiedzieli bajkę i w formie zabawy uczyli pierwszej pomocy dzieci z grupy „Wesołe Nutki”, „Słoneczka” i „Żabki”. Przedszkolaki utrwaliły sobie także numery alarmowe oraz w sposób praktyczny ćwiczyły podstawowe czynności z zakresu pierwszej pomocy. Pod koniec zajęć „Mali ratownicy” otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.