Mikołaj !

6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie,

Dźwiga swój worek niezmordowanie, a każde dziecko prezent dostanie…”

Jak co roku, Święty Mikołaj odwiedził ćmielowskie przedszkolaki, sprawiając najmłodszym wiele radości. To zapewne najbardziej wypatrywany gość, na którego wszystkie dzieci na całym świecie czekają z bijącym sercem.

Zwyczaj odwiedzania domów przez Mikołaja znany był w niektórych regionach Polski już w XIX wieku . Święty odwiedzał domy razem z aniołkiem i diabłem, przepytując dzieci z pacierza , a rodziców pytał o zachowanie ich pociech. Grzecznym wręczał łakocie, niesfornym dawał rózgi. Ćmielowskie przedszkolaki, przygotowane przez wychowawczynie, zgotowała Mikołajowi wspaniałe powitanie – piękne wierszyki, wspólna zabawa i piosenki zaśpiewane z taką energią, entuzjazmem, że „Święty” zostawił dzieciom same wspaniałe prezenty.