„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

LIST DO RODZICÓW

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Umberto Eco
Nasze przedszkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa włączyło się w Kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Poprzez propagowanie tej akcji zwracamy się do Was z prośbą, abyście podjęli trud codziennego, systematycznego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.
Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności.
Zachęcamy Was, Drodzy Rodzice do zaangażowania się w działania przedszkola promujące czytanie, poprzez odwiedziny w naszym przedszkolu i głośne czytanie dzieciom na forum grupy.
Dla Waszych dzieci będzie to wyróżnienie i radość, gdy zobaczą najbliższe im osoby, które chcą poświęcić swój czas. Celem naszym, jest sprawienie, aby dzieci pokochały czytanie. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika się wychowuje.
Czytanie kształtuje wrażliwość moralną dziecka. W ten sposób inwestujesz w moralny i intelektualny rozwój swojego dziecka. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają szybciej się rozwijają, łatwiej przyswajają wiedzę o świecie i ludziach, a także czują się bezpieczne i kochane.
W głośnym czytaniu chodzi tak naprawdę o to, żeby poświęcić dziecku swój czas, uwagę, a przy tym miłość.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne
Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie

Skip to content