Dzień KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ,Dzień Kropki w grupie ,, Śpiewajace Brzdące” i ,, Tańczące zające”. Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule „THE DOT” (ang. Kropka). Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć film animowany o Vashti i dowiedzieć się skąd wywodzi się to nietypowe święto.
Dzień kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. To święto, które skupia wszystkie dzieci wokół „kropkowego”
zadania. Sale zostały ozdobione kropkami , ubrania i buzie przedszkolaków też były w kropki. Były też ,, kropkowe” zabawy
ruchowe, prace plastyczne i dyplomy.