Ferie w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie

Podczas tegorocznych ferii zimowych przedszkolaki brały udział w cyklu zajęć pod nazwą „Podróż przez kontynenty” oraz „Zwierzęta duże i małe”.
Samorządowe Przedszkole w Ćmielowie czekało na dzieci od 7.00 do 14.00. Opowieści o bliskich i dalekich miejscach na naszej planecie, zabawy inscenizowane kulturą ludzi zamieszkujących dalekie kraje, animacje muzyczno-ruchowe inspirowane egzotycznymi tańcami, a także gry i zgadywanki związane z tematyką podróżniczo-ekologiczną, przybliżyły dzieciom zwyczaje ludzi oraz zwierząt w odległych zakątkach Ziemi. Dzieci odwiedziły Antarktydę, bawiąc się w polarników, w Australii – w kangury, a odwiedzając Afrykę brały udział w „paradzie zwierząt”, wykorzystując wykonane przez siebie maski, a także inne ciekawe miejsca.
Przedszkolakom najbardziej podobały się zajęcia taneczne, plastyczne – wykonywanie map, masek oraz wspólnych prac, zabawy badawcze oraz zajęcia z pedagogiki zabawy, w tym – z chustą animacyjną, a także zajęcia ruchowe. Dzieci korzystały także z urządzeń i wyposażenia, jakie posiada przedszkole.

Skip to content