Ferie w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie

Podczas tegorocznych ferii zimowych przedszkolaki brały udział

w cyklu zajęć pod nazwą „Zima z wróbelkiem Elemelkiem”. Samorządowe Przedszkole w Ćmielowie czekało na dzieci od 7.00 do 14.00. Opowieści i zabawy inscenizowane, animacje muzyczno- ruchowe, a także gry i zgadywanki o tematyce ekologicznej przybliżyły dzieciom zwyczaje ptaków oraz ich szczególne potrzeby podczas zimy.

Przedszkolakom najbardziej podobały się zajęcia plastyczne, zabawy badawcze oraz bezpośrednia obserwacja zwyczajów tych ptaków, które chętnie przylatują w pobliże przedszkola, by skorzystać z owoców i nasion drzew tam rosnących, a także

z „ptasiej stołówki”.

Dzieci korzystały także z urządzeń i wyposażenia, jakie posiada przedszkole, największa popularnością cieszyła się trampolina.

Skip to content