Tydzień z teatrem

Samorządowe PRzedszkole w Ćmielowie kontynuuje udział w projekcie „Zaczytane przedszkole”, który przewiduje szereg działań mających na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych.

W minionym tygodniu dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Dobre rady” – Teatru Bajka, podczas którego przedszkole odwiedziło wiele postaci ze znanych i lubianych bajek, w których dzieci odnalazły wskazówki jak sie mają zachowywać w różnych , czasem niebezpiecznych sytuacjach. Niewątpliwym wydarzeniem było też przygotowane przez grupę przedszkolną teatralne przedstawienie pt. „Co słychać w lesie?”. Dzieci pod kierownictwem p. Jagody Wojtaszek wcieliły się w postaci zwierząt zamieszkujących nasze polskie lasy. Dekoracja wykonana przez p. Jagodę prowadzącą zajęcia dodatkowe w zakresie działań teatralnych oraz wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców wywarły ogromne wrażenia na przedszkolakach oraz przybyłych rodzinach małych artystów. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki.

Skip to content