Teatr jest w nas…

Przegląd poezji dziecięcej „Wiersze dla smyka” w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr jest w nas”.

Teatr jest w nas”-zakończenie innowacji pedagogicznej

w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie.

Istnieje coś bardziej niespotykanego,

coś o wiele lepszego niż zdolności.

To jest zdolność rozpoznawania zdolności.

Albert Humbart

W Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie 22.06.2015 r odbyło się podsumowanie innowacji pedagogicznej – ,, Teatr jest w nas”. Innowacja powstała w wyniku zdiagnozowanych potrzeb dzieci i rodziców w zakresie mowy dzieci oraz potrzeba oddziaływania na intelekt, sferę emocjonalną, społeczną oraz fizyczną poprzez kontakt z kulturą od najmłodszych lat. Dzięki autorom innowacji pani Ewie Cieśniewskiej, pani Sylwii Pękalskiej i pani Annie Spała od września 2014 r. przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach dodatkowych z zakresu profilaktyki logopedycznej oraz zajęciach teatralno- artystycznych. Zajęcia odbywały się cztery razy w tygodniu i obejmowały grupowe i indywidualne ćwiczenia logopedyczne oraz zabawy teatralne.

Podczas trwania innowacji rodzice mieli okazje zapoznać się z tematyką związaną z rozwojem mowy dziecka oraz sposobami jej stymulowania uczestnicząc w spotkaniu z logopedą Elżbietą Skoczewską z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, która również diagnozowała dzieci w zakresie rozwoju mowy podczas badań przesiewowych w przedszkolu w Ćmielowie.

W ramach działania „Dziecko- aktorem”, dzieci miały dwukrotnie okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne na scenie. W listopadzie 2014 odbyło się przedstawienie dla rodziców pt. „Jesienne spotkanie” oraz w styczniu 2015 w Domu Kultury im. Gombrowicza w Ćmielowie dzieci wystąpiły dla szerszej publiczności z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały również program artystyczny z okazji Dnia Kobiet dla swoich rówieśników i pracowników przedszkola.

Podczas trwania innowacji w ramach działania ,,Dziecko – widzem” przedszkolaki miały okazje na spotkanie z kukiełkowym teatrzykiem „Pinokio”, obejrzały spektakl Teatru Kanon z Krakowa pt. „Wiosenne porządki” oraz przedstawienie Studia Artystycznego „Magik” z Białegostoku pt. Jak Piotruś dobre serduszko ratuje planetę Ziemię” . Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć ręcznie wykonane kukiełki oraz porozmawiać z aktorami.

Zwieńczeniem projektu był Przegląd Poezji Dziecięcej,, Wiersze dla smyka” podczas, którego przedszkolaki prezentowały zdobyte umiejętności recytatorskie. Najlepsi wśród małych artystów zdobyli wyróżnienia, a dla wszystkich uczestników ufundowano nagrody.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content