Rota Młodego Polaka

W Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie odbył się Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej, który jest częścią cyklu działań zaplanowanych w Gminie Ćmielów- związanych z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tydzień poprzedzający Święto Niepodległości przedszkolaki poświęciły na poznawanie elementów historii naszego kraju, sylwetek znanych Polaków, symboli narodowych oraz hymnu- „Mazurka Dąbrowskiego”, który został zaśpiewany 9 listopada o godz. 11.11 w ramach „Rekordu dla Niepodległej”- akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: z-ca burmistrza Ćmielowa – Tadeusz Chmielecki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Raciborskiego w Brzóstowej – Zbigniew Czubala. Nad organizacją przeglądu czywała pani Anna Paruch oraz wychowawczynie grup „Pajacyki” i „Wesołe Nutki”.

Podczas przeglądu pod nazwą „Rota Młodego Polaka” ćmielowskie przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z Brzóstowej zaprezentowały znane pieśni legionowe i partyzanckie, wykazując się szczególną wrażliwością i umiejętnościami wokalnymi. Jury w składzie: Anna Tworzewska , Anna Hadyna i Marta Szczygieł – przyznało wyróżnienia dla Antoniny Bajerczak Aleksandry Pobrotyn i Oliwiera Stana.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Na zakończenie zebrani mogli wysłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu chórku z Gimnazjum w Ćmielowie, w tym laureatek konkursu powiatowego.

Skip to content