Przedszkolaki powitały wiosnę

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie, jak co roku, po cyklu zajęć „Z przyrodą za pan brat”, wyruszyły na ekologiczny, wiosenny happening pod hasłem „Witamy wiosnę”.

Ćmielowskie „starszaki” utworzyły barwny  korowód i niosąc „Panią Wiosnę” przemaszerowały ulicami miasta. Podczas spaceru śpiewały i grały na różnych instrumentach – także tych zrobionych własnoręcznie z surowców wtórnych. Dzieci wzięły też udział w konkursie piosenki ekologicznej i wiosennej zorganizowanym przez Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza, gdzie otrzymały z rąk pana burmistrza wspaniałe nagrody i wyróżnienia. W kwietniu ćmielowskie przedszkolaki będą brać udział w programie współorganizowanym przez Powiatową stację Sanepid w Ostrowcu Świętokrzyskim pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”.

Skip to content