Niezwykła wizyta „Wesołych Nutek”

Przedszkolaki z Samorzadowego Przedszkola w Ćmielowie z grupy „Wesole nutki” z wychowawczynią – Anną Paruch – skorzystaly z zaproszenia i odwiedziły mieszczącą się w Ćmielowie – prywatną pracownię Jacka Machały- muzyka , instrumentalisty oraz lidera zespołu „Ćmielowiacy”. Muzyk posiada w swojej kolekcji około stu instrumentów z całego świata. Dzieci mogły oglądać instrumenty dęte drewniane, strunowe i perkusyjne. Ten niespotykany poza muzeum zbiór zachwycił dzieci, które mogły nie tylko oglądać, ale także zagrać na bałałajce z Rosji czy marakasach z Afryki. Muzykująca grupa miała też okazję nauczyć się ludowej piosenki i zaśpiewać ją z akompaniamentem zagranym na różnych instrunemtach przez gospodarza – pana Jacka Machałę. Na pamiątkę niezwykłego spotkania przedszkolaki otrzymały upominek. Dziękując za gościnę dzieci zaprosiły muzyka do przedszkola.

Skip to content