Maleńka Miłość zbawi świat…

Maleńka Miłość zbawi świat…” –

spotkanie opłatkowe w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie

Jak co roku, w ćmielowskim przedszkolu, miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe. Jasełka w grupie „Wesołe Nutki”, przygotowywane przez Małgorzatę Chadałę , wsparte przez reprezentację „Słoneczek” pod opieką Anny Paruch – wprowadziły społeczność przedszkolną

w świąteczny nastrój. Przedszkolaki wcieliły się w biblijne postaci, wspólnie z rodzicami i gośćmi zaśpiewały najpiękniejsze tradycyjne i współczesne kolędy, stworząc niezwykle ciepłą, rodzinną atmosferę.

W nawiązaniu do obchodzonego w tym roku 510 – lecia Ćmielowa-w którym przedszkolaki brały czynny udział- do Małego Jezusa – przybyli także„ mieszczanie ćmielowscy”, uświetniając królewski orszak z darami, wprowadzając do tradycyjnych jasełek – motyw regionalny.

Składając życzenia świąteczne i noworoczne, dzieląc się tradycyjnym opłatkiem, dyrektor Ewa Cieśniewska podziękowała wszystkim przyjaciołom przedszkola, nauczycielom

i pracownikom za troskę i codzienny trud dla wychowanków placówki.

Piękne słowa do zebranych skierował burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, który dzieląc się wrażeniami z występu, częstując dzieci słodyczami, podkreślił rolę wzmacniania więzi rodzinnych i społecznych, życząc wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2016.

Radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia życzył też zebranym inspektor oświaty- Tomasz Neyman. Do dzieci i rodziców zwróciła się także przewodnicząca Rady Miejskiej

w Ćmielowie – Marianna Gierczak, która, składając życzenia, podkreśliła szczególny, świąteczny urok, jaki potrafią stworzyć najmłodsze dzieci.

Łamanie się opłatkiem, radosne kolędowanie i rozmowy przy świątecznych ciasteczkach

wypełniły pozostałą część spotkania.Skip to content