Jaki to czas, gdy przedszkole idzie w las…

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań”. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania.

30.06.2020

„Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań”. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania.

Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy się jeszcze spotykać. A dzieci, które idą do pierwszej klasy prosimy o odwiedzanie przedszkola – my zawsze czekamy na was z otwartymi ramionami.

Na koniec kilka pomysłów na zabawę i naukę:

Na wstępie zagadka:


Kto mi powie, jaki to czas
Gdy przedszkole idzie w las
Mama z Tatą w piłkę grają
I wszyscy się opalają.
W tym magicznym czasie
Grzyby rosną w lesie
Woda ciepła w morzu
W górach też nie gorzej
Lubię taki czas
Mogę długo spać, kto mi powie
Jak ten czas się zowie?
(WAKACJE)

Rozmowa na temat kończącego się roku przedszkolnego:
Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z tego roku, który minął?
Z kim najbardziej lubiłeś się bawić?

Czym lubiłeś się bawić?, itp…

Zabawa ruchowa „Bierzemy misia w teczkę jedziemy na wycieczkę”.
Wyobraźcie sobie, że za chwilkę wybieramy się na długą wycieczkę. Najpierw musimy zapakować nasz niewidzialny plecak, w potrzebne nam rzeczy: zabieramy, ubrania, buty, jedzonko, aparat i lornetkę. Uwaga wyruszamy. Najpierw jedziemy w góry, musimy się na nie wspinać. Mamy bardzo ciężki plecak, więc dużo nas to sił kosztuje. Teraz nad morze, musimy przepłynąć kawałek (należy naśladować ruchem, tak jakby wykonywało się te czynności). Następny przystanek to wieś, kosimy trawę i karmimy koniki i krówki (dzieci naśladują ruch koszenia trawy –). Po takiej wycieczce wracamy do domu, zdejmujemy ciężki plecak i kładziemy się na dywanie i głęboko oddychamy (w tle słychać szum fal).

Wykonanie pracy plastycznej- „Kolorowe łódki”

https://pracaplastyczna.pl/index.php/lato/1118-wakacyjne-lodki

RYTMIKA PANA DOMINIKA WAKACJI CZAS -PIOSENKA WAKACYJNA DLA DZIECI

Skip to content