Informacja dotycząca Covid19

Drodzy Rodzice !

Informujemy, że ze względu na zagrożenie wynikające z epidemii wirusa COVID – 19

Nadal obowiązują dotychczasowe obostrzenia związane z pandemią /rodzice, nie wchodzą na teren placówki/
prosimy rodziców o obserwację swoich dzieci i przysyłanie do przedszkola wyłącznie dzieci bez jakichkolwiek objawów chorobowych

Konsultując się z lekarzami i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św., wiemy, że dzieci najczęściej mają inne objawy niż dorośli , np. nawet krótko trwająca biegunka , torsje lub /i – wysoka temperatura – mogą być objawem Covid – 19, dlatego prosimy o większą uwagę i rozsądek.
Jeśli dziecko ma wyżej opisane objawy – wieczorem lub w nocy – to należy je bezwzględnie zostawić w domu i obserwować lub zwrócić się do lekarza.
Spotkania i uroczystości w grupach – wstrzymujemy do czasu, kiedy wróci- w danej grupie – większość dzieci.
Starszaki z grupy „ Wiewiórki” – jeśli są zdrowe, od poniedziałku 6XII mogą wracać do przedszkola, jednak w zależności od liczby dzieci, zajęcia mogą być łączone z innymi grupami – oczywiście w ramach określonych limitów.
Kwarantanna w grupie „Wróbelki” kończy się 10 XII, ale dzieci, które nie zostały nią objęte – jeśli są zdrowe – mogą wracać do przedszkola.
W przypadku, kiedy zakończy się w przedszkolu kwarantanna-uroczystości będą mogły się odbywać, ale na razie, bez obecności rodziców.
Będziemy je dokumentować i przekazywać materiały rodzicom.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci, prosimy o wyrozumiałość.
ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA NASZYM DZIECIOM I RODZICOM