Finał prac termomodernizacyjnych budynku Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie

30 listopada 2018r., zgodnie z założonym harmonogramem ,wykonawca – firma Wodex z Ożarowa, zgłosił do odbioru prace termomodernizacyjne w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie. Przypominamy, że zakres robót to docieplenie ścian w gruncie, ścian zewnętrznych – styropianem samogasnącym 20cm –wykonanie elewacji z tynku mineralnego z nową, estetyczną, co widać na zdjęciach, kolorystyką. Remont stropodachu –pokrycie styropapą – o grubości styropianu 20cm oraz krycie papą termozgrzewalną jak również remont instalacji odgromowej, założenie kominków i wymiana nawietrzaków oraz orynnowania. Wymianę większości drzwi (3 szt.) i okien (93 szt.), montaż nawiewników i rekuperatorów oraz montaż instalacji fotowoltaicznej – 60 szt. paneli o łącznej mocy 15 kW – na osobnej konstrukcji za budynkiem Przedszkola- dla częściowego pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną. Wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne – LED wraz z wymianą oświetlenia awaryjnego. Wartość zadania to 1 484 661,00zł – dofinansowanie 582 467,63 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Z własnych środków wykonany został monitoring wizyjny. Ćmielowskie przedszkolaki na pewno doskonale będą się czuły w odnowionej placówce.