Dzień – jeden w roku…

„Zatrzymajmy się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, uciszmy swoje myśli…” – tymi słowami rozpoczęło sie niezwykle nastrojowe spotkanie z kolędami i pastorałkami w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie. Uroczystość zorganizowały wychowawczynie grupy „Krasnoludki” – Anna Paruch, Jagoda Wojtaszek i „Żabek” – Wioletta Chmielewska we współpracy z księdzem Tomaszem Zychem. W spotkaniu z przedszkolakami wzięli udział – przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie – Marianna Gierczak, zastępca burmistrza – Tadeusz Chmielecki, dyrektor Centrum Obsługi Oświaty – Tomasz Neyman oraz rodzice i pracownicy przedszkola.
Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, wspominanie tajemnicy Bożego Narodzenia – to zwyczaje, które silnie wrosły w naszą tradycję i sprawiają wszystkim radość. Przy zapalonych świecach, lampionach oraz pięknej dekoracji – słowa o pojednaniu i wzajemnej życzliwości – skierował do zebranych ksiądz Tomasz Zych. Goście oraz dyrektor Ewa Cieśniewską złożyli zebranym życzenia Świąt obfitujących w radość, spokój i uśmiech, a w Nowym Roku zdrowia, sukcesów i ludzkiej życzliwości. W ten szczególny dzień dzieci odwiedził także burmistrz Jan Kuśmierz, który przygotował dla wszystkich przedszkolaków słodką niespodziankę i włączył się w świąteczne kolędowanie, a dzieląc się opłatkiem życzył wspaniałych prezentów pod choinką.

Skip to content