Będę PRZEDSZKOLAKIEM

„Będę przedszkolakiem” czyli dni otwarte w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to niezwykle ważny moment w życiu dziecka i jego rodziców. To także pierwsza okazja do kontaktu z większą grupą rówieśników i możliwość samodzielnego funkcjonowania poza domem rodzinnym.
Zgodnie z hasłem  zawartym w Programie Adaptacyjnym Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie „Z mamą i z tatą w przedszkolu lepiej i łatwiej” ćmielowska placówka zorganizowała 23 i 24 marca – dni otwarte. Ich celem było  ulatwienie  dzieciom procesu adaptacji. Przyszłe przedszkolaki oraz ich rodzice i opiekunowie uczestniczyli w zwiedzaniu przedszkola, zabawach integracyjnych,zabawach z muzyką, zajęciach plastycznych, a także ćwiczeniach i zabawach na sali gimnastycznej.  Maluchy mogły także pobawić się w kącikach tematycznych oraz poszaleć na trampolinie. Wspólna aktywność dzieci, rodziców i nauczycieli ma niewątpliwie wpływ na pokonywanie nieśmiałości, a czasem nawet strachu przed nowym otoczeniem. Wizytę w przedszkolu zakończył poczęstunek dla dzieci , które mogły się przekonać, że przedszkole to wesołe i przyjazne miejsce.