„Pomaganie jest fajne…”

Z akcją pod taką nazwą do przedszkola w Ćmielowie, po raz kolejny, trafiła grupa ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Ożarowie. Młodzież przygotowana przez P. Martę Kozieł przeprowadziła zajęcia pokazowe z najważniejszych czynności koniecznych do ratowania życia. Całość urozmaicona została bajką dydaktyczną, podczas której królik Buciszek zapoznał dzieci z numerami alarmowymi, przećwiczonymi od razu w zabawie. Praktyczne ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy, to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Dzieci z grup : „Wesołe Nutki”, „Sówki” i „Kotki” z dużym zaangażowaniem ćwiczyły „pozycję bezpieczną” oraz wzywanie pomocy w razie wypadku lub innego zdarzenia.

Cieszy fakt, że przedszkolaki wiele zapamiętały z zajęć z poprzedniego roku.

Na koniec dzieci otrzymały dyplomy „Małego Ratownika” oraz słodycze.

Skip to content