„Boże Narodzenie przychodzi cichutko”

Boże Narodzenie przychodzi cichutko” – spotkanie opłatkowe w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie.

W ubiegłym tygodniu w ćmielowskim przedszkolu miały miejsce tradycyjne spotkania opłatkowe. Jasełka przygotowane przez wychowawczynie z Piasków Brzóstowskich -Wiolettę Borowską oraz Ćmielowa -Sylwię Pękalską i Annę Spałę wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Szopka pachnąca sianem, przedszkolaki , które wcieliły się w biblijne postaci – sprawiły widzom wiele radości. Aktorzy wspierani przez zgromadzonych widzów i gości- stworzyli niezwykle ciepłą, rodzinną atmosferę.

Składając życzenia świąteczne i noworoczne, dzieląc się tradycyjnym opłatkiem, dyrektor Ewa Cieśniewska podziękowała wszystkim przyjaciołom przedszkola, nauczycielom i pracownikom za troskę i zrozumienie dla potrzeb podopiecznych placówki. Piękne słowa do zebranych skierował ksiądz kanonik Władysław Stański, – proboszcz ćmielowskiej Parafii WNMP, który nawiązując do Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, życzył wszystkim miłości, radości i pokoju w Nowym Roku 2013.

Ciepłe życzenia zgromadzonym złożył burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, który dzieląc się wrażeniami z występu, podkreślił rolę wzmacniania więzi rodzinnych i społecznych.

Świąt dających radość i szczęście życzył zebranym inspektor oświaty Tomasz Neyman.

W oddziale w Piaskach Brzóstowskich do dzieci i rodziców zwróciła się przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie Marianna Gierczak, która złożyła życzenia w imieniu własnym oraz współorganizatora spotkania, radnego i sołtysa Piotra Paszyńskiego.

Łamanie się opłatkiem, radosne kolędowanie i rozmowy przy świątecznym stole wypełniły pozostałą część spotkania.

Skip to content