„Żegnaj zimo na cały rok, dzisiaj wiosnę już witamy…”

21 marca ćmielowskie przedszkolaki w barwnym korowodzie z kwiatami w rączkach oraz znaną piosenką przedszkolną „Maszeruje wiosna” wyruszyły na spacer ulicami Ćmielowa.

Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego , by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Zmieniła się także dekoracja w przedszkolu, a w kącikach przyrody zazieleniły się posadzone przez dzieci rośliny. Nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Natomiast 28 marca w naszym przedszkolu miało miejsce przedstawienie pt. „Wiosna w kolorowej sukience”. Dzieciaki oraz zaproszeni rodzice mogli zobaczyć Panią Wiosnę z liczną gromadą pomocników : żabek, biedronek, motyli, bocianów oraz kwiatów. Dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych przygotowane przez Panią Jagodę Wojtaszek wystąpiły w pięknych kolorowych strojach. Występowi, który wszystkim się bardzo podobał, towarzyszyły tańce oraz wspólne śpiewanie wiosennych piosenek.

Skip to content