Pomaganie jest fajne!

Grupa ratowników przygotowana przez panią Martę Kozieł i Anetę Gołyska odwiedziła ćmielowskie przedszkole.

Pokazy z udzialania pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolu, zaprezentowały uczennice z klasy I Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną – ratownictwo medyczne z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Ożarowie.

Dzieci udzielając pomocy choremu kotkowićwiczyły ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Przypomniały sobie numery alarmowe, pod które mogą dzwonić , jeżeli ktoś potrzebuje pomocy. Poznały zawartość apteczki i zasady udzielania pomocy.

Dzieci otrzymały dyplomy „Małego Ratownika” i słodki poczęstunek. Chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w ćwiczeniach.