Konkurs recytatorski „Humor w poezji dla dzieci” – wyniki i galeria

„Humor w poezji dla dzieci”

Popularyzowanie poezji wśród najmłodszych, upowszechnianie sztuki recytacji oraz integracja środowiska przedszkolnego w gminie Ćmielów to główne założenia konkursu recytatorskiego zorganizowanego pod koniec maja 2010 roku w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie. Nad jego przygotowaniem czuwały: Jagoda Wojtaszek i Anna Paruch. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: Danuta Paluch, Halina Ćwik i Ewa Lis- oceniła 32 uczestników w trzech grupach wiekowych z następujących placówek: Szkoły Filialnej w Rudzie Kościelnej, Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Przedszkola w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Brzóstowej, Oddziału Przedszkolnego z Piasków Brzóstowskich oraz z Samorządowego Przedszkola z Ćmielowa.

Uwzględniając dobór materiału, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny oraz ciekawe stroje, Jury podkreśliło wysoki poziom wszystkich uczestników konkursu i wyłoniło zwycięzców.

W grupie do 4 lat I miejsce zajął Mikołaj Pękalski, II miejsce zajęła Wiktoria Fuszara z przedszkola w Ćmielowie.

Grupa 5- latków, I miejsce przyznano Wiktorowi Mazur, a II miejsce Kacprowi Swat z oddziału przedszkolnego na Piaskach Brzóstowskich.

W grupie 6- latków I miejsce zajął Konrad Wasilewski ze Szkoły Podstawowej w Brzóstowej oraz II miejsce Klaudia Dulna z przedszkola w Ćmielowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, wyróżnienia i książki z literaturą dziecięcą oraz niespodzianki ufundowane przez Panią dyrektor Ewę Cieśniewską i nauczycieli przedszkola.

To artystyczne wydarzenie planujemy na stałe wpisać w kalendarz imprez przedszkolnych.

Skip to content