Gratulacje od Koziołka Matołka

Wycieczką do Pacanowa wakacje rozpoczęli najmłodsi laureaci konkursu plastycznego „Ćmielów wczoraj i dziś” i I Biegu Ćmielowskiego ze Szkoły Podstawowej w Brzóstowej i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie, a także przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie, biorące udział w uroczystości 510-lecia Ćmielowa.

Tuż za bramą Europejskiego Centrum Bajki 42 dzieci przywitał gospodarz – Koziołek Matołek – życząc udanej zabawy i zapraszając do zwiedzania. Po założeniu bajkowych butów młodzi turyści udali się w teatralną podróż do świata Małej Syrenki. Po obejrzeniu przedstawienia, w tym niecodziennym teatrze bez krzeseł i sceną w starej szafie, widzowie mogli porozmawiać z aktorami, którzy pokazali im różne lalki teatralne: marionetki, lalki stolikowe, kukiełki i pacynki.

Bajkowa wystawa” z niezwykłymi eksponatami, jak pierwsze wydanie „Koziołka Matołka”, czy ziarenko grochu, na którym spała księżniczka, a także podróż do wnętrza Ziemi, w morskie głębiny, i w kosmos – niezwyłym bajkowym pociągiem, aby w końcu znaleźć się na zaczarowanej łące z pniem dodającym odwagi i kwiatem paproci- to tylko część atrakcji jakie spotkały dzieciaki w pierwszym dniu wakacji. Bajki opowiadane przez kwiaty i skrzaty, a także multimedialne gry i zabawy pozwoliły dzieciom poznać boharerów bajek z różnych krajów Europy i świata. Podczas tej emocjonującej, a przy tym pouczającej podróży dziećmi opiekowały się się nauczycielki z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie oraz szkoły podstawowej w Brzóstowie i Ćmielowie. Organizator – Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie zapewnił także dzieciom obiad w bajkowej restauracji.

Z pewnością taka nagroda – udział w atrakcyjnej wycieczce, będzie dla dzieci zachętą do udziału w konkursach, turniejach i zawodach w przyszłości.

GaleriaSkip to content