WITAJ WIOSNO !

„Witaj wiosno!” –  okrzykami, piosenkami i wesołą zabawą przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola  w Ćmielowie powitały wiosnę.
Przyrodnicze i ekologiczne ciekawostki związane z astronomiczną i kalendarzową wiosną dzieci poznawały podczas  zajęć otwartych z udziałem  rodziców oraz –  finansowanego  przez gminę Ćmielów – przedstawienia Teatru Kanon z Krakowa pt.”Wiosenne porządki”.

Ogromną radość sprawił  ćmielowskim przedszkolakom coroczny happeningowy przemarsz z tradycyjną Marzanną oraz  Panią Wiosną. Ulicami miasta paradowały przebrane w  ciekawe, wesołe stroje dzieci, które miały możliwość niczym nieograniczonej ekspresji muzycznej – użycia jednocześnie wszystkich posiadanych  instrumentów,  zwracając  tym uwagę przechodniów i mieszkańców Ćmielowa. Ten wielobarwny korowód odwiedził Gimnazjum w Ćmielowie, gdzie
pięciolatki z grupy „Wesołe nutki” przygotowane przez A. Paruch  reprezentowały placówkę na Gminnym Konkursie Piosenki „Rozśpiewana wiosna”.

I miejsce  w kategorii przedszkolnej wyśpiewała Nikola Foremniak, II miejsce- Martyna Wdowczyk , a III miejsce zdobyła Julia Duda. Laureatki z rąk burmistrza J.Kuśmierza otrzymały statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.