KUCHCIKOWO

Dzieci z grupy „Tygryski” na zajęciach własnoręcznie przygotowały owocowe szaszłyki. Przyniosły z
domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, winogrona i maliny.
Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.
Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki.
Dzieci samodzielnie nakładały kawałki ulubionych owoców na patyczki przestrzegając zasad
bezpieczeństwa, tworząc swój ulubiony, niepowtarzalny szaszłyk. Przyrządzanie owocowych szaszłyków
dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we
właściwym funkcjonowaniu organizmu.