TYDZIEŃ EKOLOGII

TYDZIEŃ EKOLOGII W SAMORZĄDOWYM

PRZEDSZKOLU W ĆMIELOWIE

Kolejny raz w Samorządowym Przedszkolu w Ćmielowie obchodzono Dni Ziemi. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy ekologiczne.

Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć pod hasłem ,, Jak żyć w zgodzie z przyrodą” podczas, których ukazano skutki niszczącej działalności człowieka oraz przedstawiono pozytywne przykłady dbania o czystość naszego środowiska i najbliższego otoczenia. Zdobytą wiedzę dzieci wyraziły w swoich pracach plastycznych oraz uczestnicząc w sprzątaniu terenu przedszkola. Wyposażone w rękawice ochronne oraz worki na śmieci przedszkolaki ruszyły do pracy. Wspólny wkład pracy w czystość naszego środowiska sprawił im dużo radości i satysfakcji.

Tegoroczne obchody Dni Ziemi zakończyło sadzenie przez dzieci drzewek, które pozyskano dzięki życzliwości nadleśniczego pana Jerzego Pasternaka z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.