Pomaganie jest fajne…

Ćmielowskie przedszkolaki odwiedziła młodzież z I klasy o profilu ratownictwo medyczne z Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie z Ożarowa pod opieką pani Anety Gołyska.
Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, jak zwykle urozmaiciła bajka, tym razem o kocie Filemonie, który beztrosko bawiąc się w lesie, spadł z drzewa i połamał łapki. Przedszkolaki osobiście mogły udzielić bohaterowi pierwszej pomocy, korzystając z apteczki pierwszej pomocy.
Dzieci z grup Tygryski i Słoneczka oraz Żabki z wielkim zapałem ćwiczyły pozycję bezpieczną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Na koniec otrzymały od gości dyplom “Małego ratownika” oraz słodycze.