Zapisy na rok szkolny 2016/2017

Drodzy rodzice !

Samorządowe Przedszkole w Ćmielowie

przyjmuje zapisy na rok szkolny 2016-2017.

Uwaga! Dzieci urodzone w 2010 r./ 6-letnie/ mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego/ tzw. „zerówki”/ , mogą też rozpocząć naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej/.

Według nowych przepisów oświatowych , dzieci mogą przebywać w przedszkolu do ukończenia 6- roku życia.

Następnie jako 7-latki idą obowiązkowo do szkoły.

Deklaracje woli o chęci kontynuowania przez dziecko nauki

w przedszkolu rodzice powinni składać do 17 marca 2016 r.

Dzieci urodzone w 2011 i 2012 roku – 5 i 4 latki – jak mówią przepisy –mają prawo do przedszkola, jednak warunkiem jest zapisanie dziecka do przedszkola, wypełnienie i złożenie

w terminie : „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola”

Termin składania wniosków

do przedszkola od 07- 31 marca 2016 r.

Przedszkole czynne jest w dni robocze od 6.00 do 16.00

w tych godzinach można złożyć wniosek w gabinecie dyrektora lub u nauczycielek

w sali nr 5/maluchy/

Informacje szczegółowe można uzyskać telefonicznie lub osobiście:

poniedziałek 9.30-14.00

wtotek 8.00 -11.00

czwartek 9.00 – 14.00

piątek 8.00- 14.00

Z uwagi na konieczność zaplanowania odpowiedniej liczby miejsc, prosimy o wcześniejsze podjęcie tak ważnej decyzji, jaką jest posłanie dziecka do przedszkola.

Tak jak w bieżącym roku, również w tym- nadchodzącym – wszystkie dzieci mogą korzystać

z przedszkola bezpłatnie przez 5 godzin.

Rodzice dzieci pozostających dłużej /ponad 5 godzin objętych planem/ płacą 1 zł za rozpoczętą, dodatkową godzinę,

odpłatność w przypadku dzieci korzystających z żywienia /śniadania , obiadu, podwieczorka/

wynosi 5,00 x liczba roboczych dni w miesiącu

Dla rodziców w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość korzystania z żywienia dziecka opłacanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Ćmielowie.

tel . 15-86-12-015 mail przedszkolecmielow@wp.pl

harmonogram rekrutacji do przedszkola,  znajduje się  na stronie : http://siocmielow.biposwiata.pl/

ZAPRASZAMY !

wniosek_o_przyjecie